Jak odpowiednio sprawdzić stan lawety

Kiedy mamy już sprawdzone podwozie i karoserię przyczepy kempingowej, powinno się teraz przejść do kontroli wnętrza przyczepy. Po pierwsze, powinniśmy natychmiast po wejściu do przyczepy zastanowić się czy nie czuć jakiś nieprzyjemnych zapachów, przede wszystkim czy nie czuć zapachu stęchlizny. Zapach ten przeważnie jest spowodowany przeciekiem, lub nie dokładnym dbaniem. Wskazane jest zajrzenie we wszystkie zakamarki, bowiem może się tak nadarzyć że w dolnych partiach, przy podłodze gromadzi się pleśń od nadmiernej wilgoci. Oceniamy również ogólny stan tapicerki, zawiasów, zamków od szafek, drzwi, a także okien. Bezwzględnie należy zweryfikować stan wentylacji a konkretnie samych otworów wentylacyjnych, nie pomijając przy tym świetlików, okien dachowych i ściennych. Przyjrzymy się dość mocno czy na ścianach nie ma zacieków, jak również czy podłoga jest odpowiednio twarda i sucha. Jeśli zauważą Państwo coś niepokojącego, zwłaszcza jeśli podłoga się ugina, wówczas można mieć przypuszczenia iż sklejka jest spróchniała, co oznacza poważny remont przyczepy i, jak wiadomo spore koszty z tym związane. Najlepiej jest umówić się na oglądanie przyczepy po długim, intensywnym opadzie deszczu, wówczas precyzyjnie można zweryfikować czy w jakimś miejscu nie przecieka.

Będąc w przyczepie warto po naciskać ściany, wtenczas można sprawdzić czy nie było wymienianej sklejki, bądź laminatu, a także czy konstrukcja jest wystarczająco sztywna. Mając ogólny pogląd na wnętrze przyczepy, można przejść do obejrzenia poszczególnych jej miejsc, bądź pomieszczeń. Jednym z nich jest łazienka. Tak jak przy oglądaniu wcześniejszego wnętrza, powinniśmy tak samo obejrzeć łazienkę. Sprawdzany czy sprzęty łazienkowe nie są popękane, czy na ścianach nie ma zacieków, czy podłoga się nie ugina, czy ogólnie konstrukcja w tym miejscu jest odpowiednio sztywna, a ponadto zwłaszcza powinniśmy zwrócić uwagę na szczelność rur z wodą, jak również miejsca styków rur z podłogą i dachem.

Szczególnie istotne jest, aby instalacja wodno-kanalizacyjna była sprawna a tym samym, ażeby w jakimkolwiek miejscu nie przeciekała, ponieważ wszelkie naprawy są bardzo drogie, czasochłonne i pracochłonne. Dodatkowo, należy mieć na uwadze, ażeby dokonać w przyczepie remontu, wówczas większość rzeczy w niej znajdujących się trzeba zdemontować.

Leave a Reply