Przeczytaj jak dobrze zamontować drzwi i ościeżnice do swojego garażu

Ostatnim razem namawialiśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy równoczesnym montowaniu nowych drzwi. Udostępnimy Państwu kilka informacji, na ten temat. Na początku należy pamiętać, aby po wcześniejszym wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie pianki poliuretanowej, ale zdecydowanie pewniej jest umieścić ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, gdy będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować ostrożność a także, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, gdyż przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne miejsca i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już odpowiednio zaschnie, wtenczas można przejść do następnego etapu. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze tworzą się wolne odstępy, doskonałym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które umieszcza się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w odcieniu drzwi. Jeśli już jest starannie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad doborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Bowiem, drzwi można otwierać na wiele sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Na ogół jest to uzależnione od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do niewielkich pomieszczeń radzi się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej uwzględnić je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, model drzwi wewnętrznych jest zależny od tego, jakie jest wnętrze, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień dzisiejszy proponuje się montaż systemów przesuwnych, ich niezaprzeczalną korzyścią jest oszczędność miejsca, ponieważ nie potrzebują one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednak, aby je umieścić, należy pamiętać, aby zachować wolne miejsce na ścianie, po której będą przesuwane drzwi.

Jeżeli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego typu drzwi wewnętrznych, wówczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej zwane drzwiami łamanymi, często stosowane w wejściu do kuchni.

Leave a Reply