Zobacz jak bardz ważny jest wybór idealnych kosmetyków dla naszej skóry

Część spośród nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy bardzo ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać puder na uroczyste wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Ponadto, wskazane jest, aby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze kryjące wszelkie niedoskonałości, a dodatkowo matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy potrzebowały uzyskać efekt nieskazitelnej cery, wówczas warto zastosować puder sypki, który w idealny sposób spowoduje, iż skóra będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle płynnej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, że dobór właściwego podkładu jest bardzo duży.

Część z nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najlepiej jest dobrać podkład do rodzaju skóry. Przykładem może być cera tłusta, do której należy użyć podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład miał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani także za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te wyróżniki są kwestią indywidualną. Zachęcamy do specjalistycznego ocenienia rodzaju cery, gdyż z pewnością ułatwi to wybór wszelkich używanych kosmetyków.

Leave a Reply